• PLUSZOWY MIŚ W DZIEŃ ZAKOCHANYCH

• 15.02.2022

We wtorek uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klas 0 – IV pod opieka Pani Moniki Ćwikła oraz Pani Anny Mindak wzięły udział w wielkiej wspólnej zabawie. Jak doskonale wiemy każdy lubi się przytulać a dzieci tym bardziej, a najlepszą przytulanką tych najmłodszych jest oczywiście Miś.
              Chcąc się przytulić całym serduchem do Miśka dzieci musiały sobie go własnoręcznie uszyć. Zabawy i śmiechu było sporo, a piękne i kolorowe Miśki powędrowały z dziećmi do ich domów.

• POCZTA WALENTYNKOWA

• 14.02.2022

Dnia 14 lutego 2022 roku do szkoły w Witoldowie przybył nietypowy gość - był to listonosz. Ogłosił, że w skrzynce pocztowej znalazł tyle kartek walentynkowych zaadresowanych do naszych uczniów, iż nie mógł ich zmieścić do jednej torby. Przyszedł do nas obładowany kilkoma! Dostarczenie wszystkich kartek adresatom zajęło mu sporo czasu... Dzieci ucieszyły się z "walentynek" otrzymanych od anonimowych wielbicieli.

• WALENTYNKI W KLASIE I

• 14.02.2022

W poniedziałek 14 lutego klasa I wraz z wychowawczynią Panią Anną Mindak wesoło obchodzili Dzień zwany Dniem Zakochanych.
              Uczniowie przygotowali dla siebie Walentynki a uwieńczeniem tego wspaniałego dnia były zdjęcia w specjalnie przygotowanej prze Panią Annę serduszkowej ramce.

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY

• 9.02.2022

W środę 9 lutego klasa I wraz z wychowawczynią Panią Anną Mindak obchodzili Międzynarodowy Dzień Pizzy. Chociaż w tym dniu po szkole nie rozchodziły się zapachy prawdziwej pizzy to jednak cała szkoła mogła podziwiać piękne dzieło artystyczne jakie przygotowali uczniowie. Śmiało można powiedzieć AŻ ŚLINKA CIEKNIE.

• PASOWANIE NA CZYTELNIKA

• 8.02.2022

8 lutego 2022 r. uczniowie klasy I zostali pasowani na Czytelnika biblioteki szkolnej.
              Po przypomnieniu zasad obowiązujących w bibliotece i rozwiązaniu zadań czytelniczych uczniowie złożyli ślubowanie, po którym odbył się moment pasowania.
              Potem już tylko własnoręczny podpis na karcie czytelnika, drobne upominki  i  wybór pierwszej książki…

• 14.01.2022

W piątek 14 stycznia 2022r. dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką wychowawczyni Pani Moniki Ćwikła przygotowały upominki z okazji Dnia Babci i Dziadka. Jak zawsze dzieci udowodniły, że posiadają niezwykłe zdolności manualne.

• WARSZTATY Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA

• 13.01.2022

W czwartek 13.01.2022r. Pani Anna Mindak przeprowadziła z uczniami klasy I-III warsztaty plastyczno – techniczne. Tematem przewodnim było Święto Babci i Dziadka. Uczniowie mieli okazję wykazać się ogromną kreatywnością. Jak można zobaczyć upominki są naprawdę przepiękne.

• BOŻONARODZENIOWY WYSTĘP PRZEDSZKOLAKÓW

• 22.12.2021

W środę 22 grudnia, jak co roku o tej porze dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką wychowawczyni Pani Moniki Ćwikła przygotowały piękne świąteczne przedstawienie. Były odegrane role, śpiewy, a nawet wesołe tańce.
              Korzystając z okazji życzymy wszystkim radosnych i przede wszystkim zdrowych Świąt Bożego Narodzenia, a w zbliżającym się Nowym 2022 Roku samych pomyślności.

Pozostałe filmy z występu poniżej.

• MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

• 20.12.2021

W poniedziałek 20 grudnia do oddziału przedszkolnego przybyli goście Pan Piotr Kazimierski oraz Pan Artur Koper. Oboje pięknie przeczytali dzieciom bajkę dołączając się tym samym do grona osób, które czytają w ramach projektu MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY.
              Na koniec przybyli goście wręczyli dzieciom bożonarodzeniowe upominki.

• WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

• 15.12.2021

We wtorek 15 grudnia klasy I-III wzięły udział w bożonarodzeniowych warsztatach zorganizowanych przez wychowawczynie klasy I i II Panią Annę Mindak. Uczniowie aby poczuć magię nadchodzących świąt przygotowali piękne ozdoby, które przyozdobią ich rodzinne domy.

• ZDROWIE PSYCHICZNE DZIECI I MŁODZIEŻY

• 14.12.2021

Zachęcamy rodziców dzieci - uczniów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych do zapoznania się z biuletynem NFZ "Ze Zdrowiem". Numer piąty magazynu jest poświęcony zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży.

Piąty numer biuletynu Narodowego Funduszu Zdrowia „Ze Zdrowiem” został poświęcony zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży. Rodzice, nauczyciele i dyrektorzy znajdą w nim informacje dotyczące m.in.:

• wspierania rozwoju psychicznego dziecka od pierwszych chwil jego życia,
              • znaczenia życzliwości, rozmowy i bliskiej więzi dla zdrowia psychicznego dziecka,
              • nauki samoakceptacji,
              • przyczyn kryzysu psychicznego i reagowania na ten kryzys,
              • wsparcia zapewnianego w szkole i poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Numer poświęcony zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży można pobrać ze strony Narodowego Funduszu Zdrowia

• ZAPAL ŚWIATŁO WOLNOŚCI

• 13.12.2021

W poniedziałek, 13 grudnia o godz. 19:30 w oknach domów, urzędów i instytucji publicznych rozbłysną świece na znak pamięci o ofiarach stanu wojennego i osobach prześladowanych przez reżim komunistyczny. Akcja nawiązuje do gestu, jakim na początku lat 80. Polacy, a także inni mieszkańcy wolnego świata wyrażali sprzeciw wobec brutalnej polityki władz PRL. W ramach inicjatywy można zapalić także wirtualne światło wolności na stronie IPN https://swiatlowolnosci.ipn.gov.pl/.

Zachęcamy do włączenia się w obchody 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

• SKARPETKOWE BAŁWANKI

• 13.12.2021

W poniedziałek 13.12.2021r. dzieci z oddziału przedszkolnego razem z wychowawczynią Panią Moniką Ćwikła wykonały piękne skarpetkowe bałwanki.

• WITAMINKI

• 10.12.2021

W piątek 10 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego w ramach lekcji o zdrowym odżywianiu przygotowały krótki występ artystyczny.

• CZY LEKTURY SĄ NUDNE?

• 3.12.2021

Czy lektury sa nudne? Oczywiście, że nie! Ostatnio na lekcjach języka polskiego uczniowie klasy V postanowili wykonać makietę słynnego PLACU BRONI z książki Ferenca Molnara. Oto rezultaty. Prawda, że zachwycające?