• KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

• 27.11.2023

Serdecznie dziękujemy rodzicom, dzieciom i pracownikom szkoły za ogromne zainteresowanie kiermaszem bożonarodzeniowym. Swoim zaangażowaniem podarowaliście uśmiech naszym uczniom. Z pewnością nie jest to ostatni kiermasz w naszej szkole. Pani Paulina, Ania i Agnieszka już zbierają pomysły na ozdoby wielkanocne…. Do zobaczenia!

• AUDYCJA MUZYCZNA FILHARMONII POMORSKIEJ

• 27.11.2023

W poniedziałek 27.11.2023 r. gościliśmy w naszej szkołę wykonawców z Filharmonii Pomorskiej z Bydgoszczy. Dziś koncert pt ,,W rytmie Poloneza”. Jesteśmy ciekawi kolejnych, cudownych przeżyć muzycznych.

• DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

• 27.11.2023

Piątkowy wieczór 24.11.2023 r. klasy IV - VIII spędziły na szkolnej dyskotece andrzejkowej. Impreza odbywała się pod czujnym okiem opiekunów: p. M. Łodygowskiej, p. K. Żydowicz, p. F. Skorego. Rytmiczne takty muzyki połączone z tradycjami były doskonałą zabawą w ten mroźny, jesienny wieczór. Wszyscy bawili się znakomicie.

• 27.11.2023

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych, przyjacielem - powiernikiem największych sekretów. W piątek 24.11 w oddziale przedszkolnym świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci, aby uczcić ten wyjątkowy dzień, przybyły do przedszkola wraz ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi. Spotkały się misie małe i duże, białe , brązowe, niebieskie i różowe. Dzieci poznały historię powstania Pluszowego Misia, bawiły się przy misiowych piosenkach. Wykonały pracę plastyczną Misiu z papierowych talerzyków. Dzień Pluszowego Misia był dniem pełnym uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, że mogły tyle czasu spędzić ze swoimi ukochanymi misiami oraz pokazać je swoim kolegom i koleżankom.

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF

• 22.11.2023

W poniedziałek 20 listopada obchodziliśmy w szkole Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji zapoznaliśmy się z prawami, jakie nam przysługują, pamiętając również o obowiązkach. Wykonywaliśmy super zadania, które przybliżyły nam tematykę tego pięknego dnia. Aby uczcić tak doniosłe święto ubraliśmy się na niebiesko, a cała szkoła przyozdobiona była niebieskimi kartkami z wypisanymi prawami. Nasi nauczyciele zadbali o to, abyśmy się nie nudzili - popatrzcie sami!

• PODZIĘKOWANIA DLA RADY SOŁECKIEJ

• 14.11.2023

Społeczność szkolna składa serdeczne podziękowania Radzie Sołeckiej wsi Witoldowo za ufundowanie drukarki i laminatora. Podarowany sprzęt wzbogaci bazę dydaktyczną naszej szkoły i zostanie wykorzystany w codziennej pracy.

• NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

• 13.11.2023

W dniu 13.11.2023 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie patriotyczno-muzyczne z okazji 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W spotkaniu przygotowanym przez nauczyciela historii Pana Krzysztofa Strąka udział wzięli uczniowie wraz z nauczycielami. Uczniowie byli podzieleni na dwie grupy wiekowe 0-3 oraz 4-8 ze względu na dostosowanie przekazywanych treści. Uroczystość ta była doskonałą okazją do zaśpiewania pieśni patriotycznych i przedłużenia świętowania rocznicy Niepodległości Polski.

• #SzkołaDoHymnu

• 10.11.2023

W dniu 10.11.2023 r. o godzinie 11.11 odbyło się wnazej szkole wspólne śpiewanie w ramach akcji  #SzkołaDoHymnu z okazji 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

• #przerwanaczytanie

• 6.11.2023

Nasza szkoła, wzorem lat ubiegłych, wzięła udział w VIII ogólnopolskiej akcji "Przerwa na  czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie".
              W związku ze zbliżającym się Świętem Narodowym tematem przewodnim była Polska - drogi do niepodleglosci, sławni Polacy, sztuka i literarura... Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły bardzo chętnie  sięgnęli po książki z proponowanej na ten dzień tematyki.

• DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

• 6.11.2023

Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji uczniowie klasy "0" w poniedziałek, 6 listopada brali udział w zabawach o tematyce bajkowej. Maluchy w tym wyjątkowym dniu przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki. Dzieci rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, kolorowały wspólną bajkową kolorowankę, przez chwilę stały się Kopciuszkiem, który oddzielał ziarna od grochu. Była zabawa w teatr - naśladując sposób poruszania i zachowania się wybranych bohaterów. Ten dzień przyniósł dzieciom wiele radości.

• JESIENNY BUFET

• 6.11.2023

Dzisiaj w naszej szkole otwarto "Jesienny bufet" - zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Pomysł skierowany był dla wszystkich, mających ochotę skosztować coś słodkiego w postaci ciasta, efektownych babeczek z marchewką lub dynią i innych słodkości. Wszystko było bardzo smaczne, zadowoliło nawet najbardziej wymagających łasuchów. Tempo znikających smakołyków było na to najlepszym dowodem.

• MISJE SERCEM KOŚCIOŁA

• 3.11.2023

Od 22 października obchodziliśmy Tydzień Misyjny. Uczniowie naszej szkoły poszerzyli swoją wiedzę biorąc udział w katechezach na temat misji. Klasa  4  czytała  bajki misyjne swoim młodszym kolegom i koleżankom z przedszkola. Odbył się także kiermasz ciast, z którego dochód (400 złotych) przekazano na Papieskie Dzieła Misyjne. Serdeczne podziękowania rodzinom, które upiekły pyszne słodkości: Bąbka, Bobowskim, Fedek, Hold, Oślizło, Kołodziejczak, Lipińskim, Partatus, Szupczyńskim  oraz wszystkim, którzy włączyli się do akcji.
              Tydzień zakończyliśmy ubrani w kolory misyjne.