• SZKOLNE KOŁO CARITAS

• „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
            nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

Zdjęcia z akcji charytatywnych Szkolnego Koła Caritas -  r. szk. 2017/2018

Kodeks wolontariusza

Być pewnym – Zastanów się, dlaczego chcesz pomagać innym ludziom.
            Być przekonanym – Nie oferuj swej pomocy, jeżeli nie jesteś przekonany o wartości tego, co robisz.
            Przestrzegać zasad – Nie krytykuj rzeczy, których nie rozumiesz. Może okazać się, że mają swoje uzasadnienie.
            Mówić otwarcie – Pytaj o rzeczy, których nie rozumiesz.
            Chętnie uczyć się – Rozszerzaj swoją wiedzę.
            Stale się rozwijać – Staraj się wiedzieć jak najwięcej o pracy w Kole Caritas, a wtedy z większą satysfakcją, będziesz wykonywać to, czego od Ciebie się oczekuje.
            Być osobą, na której można polegać – Praca jest zobowiązaniem.
            Wykonuj to, co zgodziłeś się zrobić. Nie składaj obietnic, których nie jesteś w stanie spełnić.
            Działać w zespole – Znajdź dla siebie miejsce w grupie. Samotnik działający na własną rękę jest mało skuteczny.