• AUDYCJA MUZYCZNA FILHARMONII POMORSKIEJ

• 11.12.2023

W poniedziałek 11.12.2023 r. gościliśmy w naszej szkołę wykonawców z Filharmonii Pomorskiej z Bydgoszczy. Dziś koncert pt ,,Świąteczne igraszki”. Jesteśmy ciekawi kolejnych, cudownych przeżyć muzycznych.

• KREATYWNE WARSZTATY - CHOINKA Z MCHU

• 7.12.2023

Dziś w naszej szkole odbyły się warsztaty plastyczno-techniczne o tematyce bożonarodzeniowej ,,Choinka z mchu”. W zajęciach uczestniczyli uczniowe wszystkich klas naszej szkoły. Dzięki nim poczuliśmy namacalnie zbliżające się święta! Nasze piękne choinki powstawały etapami. Korzystaliśmy z wielu dekoracji, dzięki którym stworzyliśmy prawdziwe arcydzieła. Był mech, kolorowe bombeczki, gwiazdki, łańcuchy, sztuczny śnieg i prezenty! Sami zobaczcie! Jesteśmy bardzo zdolni, prawda? Pozdrawiamy przedświąteczne!!!

• MIKOŁAJKI 2023

6 grudnia jak dobrze wiecie
              Święty Mikołaj chodzi po świecie.
              Dźwiga swój worek niezmordowanie
              i każde dziecko prezent dostanie.
              A kiedy rozda już prezenty,
              Wraca do nieba uśmiechnięty.

Święty Mikołaj również pamiętał o Szkole Podstawowej w Witoldowie i przyniósł świąteczne upominki, by sprawić wszystkim radość. Dziękujemy Święty Mikołaju (Radzie Rodziców) i przesyłamy uśmiechy, buziaki i uściski. W dniu Twych imienin życzymy Ci, abyś zdążył z prezentem do każdego, przynosząc szczęście i radość wszystkim na całej Ziemi.

• WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

• 7.12.2023

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, czyli czas wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. I to właśnie ta przedświąteczna „gorączka” stała się doskonałą okazją do zorganizowania w klasach I-III „warsztatów dekorowania  świątecznych pierników”, które odbyły się 6 grudnia.
              Czy wiecie, że w Polsce w XVII wieku sprzedawano pierniki w aptekach jako skuteczny lek na wiele chorób?

Uczniowie ozdabiali pierniki przygotowanym przez nich lukrem, dekorowali ciastka różnymi posypkami. Zabawa była doskonała, a za sprawą pysznych  pierników autorstwa rodziców , wypieki nie miały sobie równych.
               W tradycji pierniki są nieodłącznym elementem świątecznej atmosfery, to symbol szczęścia i dostatku. Własnoręcznie zrobione i pięknie udekorowane pierniczki będą zdobiły stoły podczas wigilii klasowej. .

• ANDRZEJKI

• 1.12.2023

W naszej szkole piątek 1.12.2023 r. przebiegał pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Już od samego rana,  klasy 0-3 zamieniły się w miejsce czarów i magii. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, brał udział w licznych zabawach. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć przez ramię w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki to przede wszystkim zabawa. Mało kto wierzy w moc wróżb, które współcześnie przybrały formę dodatku do tanecznych zabaw. Są jednak tacy, dla których andrzejkowe wróżby to przede wszystkim tradycja. Zabawy oraz wróżby andrzejkowe odbywają się niemal w całej Europie. Jedna z legend głosi, że zapoczątkowały je praktyki stosowane w starożytnej Grecji. Dzień ten przypada na końcu lub na początku roku liturgicznego. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.

• W SŁUŻBIE PRAWU

• 1.12.2023

Uczniowie klas VI - VIII Szkoły Podstawowej w Witoldowie uczestniczyli w spotkaniu w ramach programu edukacyjnego "W służbie prawu", dotyczącym profilaktyki zachowań przestępczych oraz prewencji wykroczeń.

Zajęcia poprowadzili funkcjonariusze Zakładu Karnego w Koronowie. Uczniowie  zdobyli podstawową wiedzę o prawie, jego rodzajach i czynach zabronionych oraz dowiedzieli się jakie konsekwencje grożą za nieprzestrzegania prawa. Prelegenci  uświadamiali młodzieży, że łamanie prawa może przekreślić ich plany na przyszłość, a pobyt w więzieniu jest trudnym doświadczeniem.  Omówiono także zjawisko przemocy wśród rówieśników, hejtu oraz odpowiedzialności przestępczej wśród nieletnich.

Uczniowie poznali wybrane  środki przymusu bezpośredniego oraz środki ochrony osobistej wykorzystywane przez funkcjonariuszy Służby Więziennej podczas wykonywania obowiązków służbowych.  Zobaczyli też jak wygląda uniform skazanego, jakie przysługują mu artykuły higieniczne... Nastolatkowie dowiedzieli się, że każdy czyn ma swoje konsekwencje  a  wejście w dorosłość zaczyna się już dziś i pozostawia ślad na całe życie.