• DZIEŃ RODZINY

• 19.05.2023

Serdecznie zapraszamy na obchody Dnia Rodziny, które odbędą się 1 czerwca 2023 r. w Szkole Podstawowej w Witoldowie. Świętowanie zaczynamy od godz. 8.30, a kończymy około 13.00. Przewidywane atrakcje: przedstawienie teatralne klas 0-3, rodzinne gry i zabawy sportowe, loteria fantowa, malowanie farbami na dużym formacie! Zapraszamy!!! Zabierzcie ze sobą dobry humor!!!

• BEZPIECZNE WAKACJE

• 18.05.2023

Dnia 18.05.2023 r.  w Szkole Podstawowej w Witoldowie policjanci z komisariatu Policji w Koronowie asp.Sandra Mindak, asp. Adrian Serocki, mł. asp. Roman Nierebiński przeprowadzili zajęcia na temat bezpiecznego spędzania czasu w trakcie zbliżających się wakacji.

Oprócz zasad bezpieczeństwa przypomniano także w jakich sytuacjach korzystać z numeru alarmowego 112. Na koniec uczniowie klas 0-3 mogli zagrać w grę planszową na temat zasad ruchu pieszego.

Dziękujemy !

• "MYŚLĘ, WIĘC SEGREGUJĘ"

• 16.05.2023

16 maja 2023 r.  przedstawiciele klas 3-8 przystąpili wraz z innymi szkołami do gminnego konkursu wiedzy o odpadach komunalnych pt. "Myślę, więc segreguję". Była to II edycja tego konkursu. Młodzi ludzie jednogłośnie orzekli, że są zadowoleni. Po poczęstunku i otrzymaniu upominków, czekamy za konkretnymi wynikami. Dowiemy się o nich 16 czerwca, w dzień obchodów 655 rocznicy urodzin Koronowa. Trzymamy kciuki.

• SZKOLNY KANGUR 2023

• 9.05.2023

W miesiącu maju odbył się szkolny konkurs matematyczny „Kangur”. W konkursie brało udział 9 uczniów z klas 4-8.

I miejsce -  Sylwek Redman
              II miejsce - Kamila Należna
              III miejsce -Olivier Kędzierski oraz Karol Ostrowski.

Na apelu uczniom wręczono dyplomy, gadżety oraz słodycze.

Organizator konkursu - Danuta Skiera

• ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

• 27.04.2023

27 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia  z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na akademii uczniowie przebrani byli w stroje epoki stanisławowskiej. Gościem był szlachcic Pan Krzysztof Kozłowski dzięki któremu mogliśmy przeżywać przeszłość w teraźniejszości - żywa historia. Opowiadał ciekawe historie z tamtych czasów oraz ważne zagadnienia uchwalone na Sejmie Czteroletnim.

W trakcie uroczystości recytowano wiersze, śpiewano pieśni między innymi "Witaj majowa jutrzenko" - przygotowane przez Panią Bernadetę Kaczmarek. Akademię przygotowali uczniowie klasy 8 pod kierunkiem Pani Danuty Skiera.

• ĆWICZENIA EWAKUACYJNE

• 27.04.2023

27 kwietnia,  we współpracy z OSP w Wierzchucinie Królewskim,  przeprowadzilismy próbny alarm ewakuacyjny. Alarmowy dzwonek oznajmił,  że  należy jak najszybciej opuścić szkołę. Na zakończenie ćwiczeń dowodzacy akcją strażak oraz obecny ratownik medyczny podsumowali akcję ewakuacyjną mówiąc, iż ćwiczenia przebiegły bardzo sprawnie. Udzielili też kilku rad i wskazówek aby w przypadku różnych ewentualnych  zagrożeń bezpiecznie opuścić jakikolwiek budynek.

Dziękujemy wszystkim  Druhom z Jednostki OSP w Wierzchucinie Królewskim, którzy towarzyszyli nam podczas próbnej akcji ratunkowej.