• 23.06.2022

Dnia 23.06.2022 r. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022 z udziałem uczniów oddziału zerowego i klasy ósmej.

• GALERIA WYBITNYCH POLAKÓW

• 23.06.2022

Tradycyjnie, w czerwcu Pani Alicja Drążkowska zorganizowała i przeprowadziła projekt edukacyjny „Galeria Wybitnych Polaków”. W czwartek 23 czerwca uczniowie klas IV – VIII zaprezentowali dokonania, sukcesy wybranych osób.   Dzięki temu projektowi uczniowie poznają swoich rodaków.

• Konkurs na rymowankę

• 16.06.2022

Uczennica naszej szkoły PAULINA KOŃCZALSKA brała udział w  III Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Dzięki swojemu talentowi otrzymała wyróżnienie.

Gratulujemy!!!

• Wycieczka do Multikina

• 14.06.2022

Dnia 14.06.2022 roku uczniowie klas V-VIII wzięli udział w wycieczce do Multikina na film pt. "Jurassic World Dominion". Akcja rozgrywa się cztery lata po zniszczeniu Isla Nublar. Dinozaury żyją i polują teraz razem z ludźmi na całym świecie. Ta krucha równowaga zmieni przyszłość i raz na zawsze okaże się, czy ludzie mają pozostać największymi drapieżnikami na planecie, którą teraz dzielą z najbardziej przerażającymi stworzeniami w historii. W filmie zostały ukazane nigdy nie widziane wcześniej dinozaury, znakomite akcje i zadziwiające nowe efekty wizualne. Wszystko to było dużym zachwytem dla małych widzów.

• Zdrowe przekąski

• 3.06.2022

Klasa I podczas jednej z lekcji dowiedziała się jak można zdrowo się odżywiać i samodzielnie przygotować zdrowe przekąski. Następnego dnia uczniowie przynieśli do szkoły przygotowane przez siebie owocowe chipsy i zaprosili na degustacje swoich kolegów i koleżanki z klasy III.

• DZIEŃ RODZINY

• 1.06.2022

W środę 01.06.2022 roku nasi najmłodsi uczniowie wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyli  w zorganizowanym w naszej szkole Dniu Rodziny. Mimo, że pogoda pokrzyżowała nam wcześniejsze plany to i tak wszyscy znakomicie się bawili. Dzieci przygotowały dla swoich rodziców piękne prezenciki oraz przedstawienie, podczas którego niektórym rodzicom popłynęły łzy wzruszenia.

• Bezpieczeństwo na drodze - pogadanka.

• 23.05.2022

Dnia 23.05.2022 roku dzieci klas I-III uczestniczyły w pogadance przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Koronowie. Rozmowa dotyczyła bezpieczeństwa na drodze i  zachowań pieszego jako niechronionego uczestnika ruchu. Na koniec uczniowie mogli czynnie brać udział w zajęciach praktycznych.

• Gminny Konkurs - Twórczość Jana Pawła II

• 20.05.2022

Dnia 20 maja 2022 roku nasi uczniowie wzięli udział w VII Gminnym Konkursie Twórczości Jana Pawła II organizowanym przez SP2 w Koronowie. Naszych uczniów przygotowała pani Alicja Drążkowska. Możemy być dumni z naszych reprezentantów, gdyż każdy z nich wrócił z nagrodą i zajął punktowane miejsce:
              I miejsce - Karol Ostrowski w kategorii klas IV
              III miejsce - Laura Fedek w kategorii klas VI
              III miejsce - Paulina Kończalska w kategorii klas VIII

GRATULUJEMY!

• ZAJĘCIA EDUKACYJNE – WODY PODZIEMNE

• 19.05.2022

W dniu 19 maja odwiedził naszą szkołę przedstawiciel Pańtwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, Pan Damian Klich. Rozmawiał z uczniami o …wodzie…
              Były to bardzo ciekawe zajęcia! Uczniowie dowiedzieli się jak ważna jest woda na świecie, gdzie jej brakuje i dlaczego, w jaki sposób dociera ona do naszych kranów.
              Najważniejsze jednak było wspólne podsumowanie – oszczędzajmy wodę na różne sposoby, ponieważ może jej również i w Polsce zabraknąć!

Koordynatorem spotkania była absolwentka naszej szkoły – Ewelina Wilk.

• Kiermasz "Dzieci - Dzieciom Ukrainy"

• 17.05.2022

17 maja w naszej szkole odbył sie kiermasz ciast na pomoc dzieciom z Ukrainy. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji. Pyszne ciasta upiekły rodziny: Bąbka, Fedek, Hold, Jeszke, Kaczmarek, Kołodziejczak, Pałgan, Zagozdon, Zapart. Dzięki tej akcji udało się zebrać 480 zł.

Szkolne Koło Caritas

• "STOP UDAROM" - warsztaty z udziałem klasy 5

• 17.05.2022

Uczniowie kl. V na lekcji biologii uczestniczyli w warsztatach "Stop udarom". Wykonali doświadczenie pokazujące różnicę w prawidłowo funkcjonujących żyłach, a żyłach ze złogami miażdżycowymi. Dowiedzieli się jakie objawy towarzyszą udarowi mózgu oraz jak należy się zachować wobec osoby, u której widać oznaki udaru.

• KONKURS MATEMATYCZNY

• 7.05.2022

W sobotę 7 maja 2022r. w Bydgoszczy odbył się konkurs z matematyki dla uzdolnionych uczniów szkół podstawowych. Z naszej szkoły w konkursie brała udział Paulina Kończalska oraz Julia Zagozdon pod opieką p.Danuty Skiera. Czekamy na wyniki.

• MAJOWE DNI ŚWIĄTECZNE

• 30.04.2022

1 maja: Święto Pracy - Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy oraz rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

2 maja: Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004. Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

3 maja: Święto Narodowe Trzeciego Maja - rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja.

• ROBOTY NASZYMI POMOCNIKAMI

• 29.04.2022

Uczniowie klasy III z Panią Anną MIndak w ramach tematu związanego z robotami wykonali piękne projekty. Każdy uczeń wykonał swojego robota mianując go osobistym pomocnikiem.

• "MYŚLĘ, WIĘC SEGREGUJĘ"

• 26.04.2022

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Myślę, więc segreguję”, zorganizowanym przez Gminę Koronowo.

Zdobyliśmy wyróżnienie w trzech kategoriach wiekowych.
              Kategoria klas III-IV – Kamil Wajnert
              Kategoria klas V-VI – Zofia Kaczmarek i Julian Gackowski
              Kategoria klas VII-VIII – Paulina Kończalska

• PROJEKTY WIELKANOCNE

• 13.04.2022

Na podsumowanie przygotowań przedświątecznych uczniowie klas I-VIII wykonali prace konkursowe – pisanki, stroiki i kartki wielkanocne.