• SZKOLNA WYCIECZKA

• 26.09.2022

W dniach 22-23.09.2022r. uczniowie klas V, VII i VIII przebywali na wycieczce na Mazurach. Był to pobyt w ramach "Zielonej Szkoły" w Ośrodku Wypoczynkowym "Kulka" w Dźwierzutach, nad brzegiem pięknego jeziora Łęsk. Młodzież pod opieką p. Katarzyny Żydowicz i Bernadety Kaczmarek, spędziła aktywnie dwa dni. Wszyscy uczestniczyli w sześciu 1,5-godzinnych zajęciach (Segway, park linowy, błędny azymut, strzelectwo paintballowe, kulkowe podchody, ognisko), pod czujnym okiem i według instruktarzu animatorów.

Zajęcia zintegrowały grupę, przynosząc dużo dobrej zabawy, śmiechu, nowych doświadczeń, a nawet poprawy kondycji.

• ŚWIĘTO PRZEDSZKOLAKA

• 20.09.2022

20.09.2022r. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Przedszkolaka. Tego dnia wychowawczyni Pani Anna Mindak oraz rodzice przygotowali dla dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Złożyliśmy wszystkim, życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w oddziale przedszkolnym, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

Niech Wasze marzenia się spełniają !!!

• MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

• 19.09.2022

Dnia 19.09 wychowawczyni oddziału przedszkolnego Pani Anna Mindak zaprosiła do naszej szkoły gościa. Tą osobą była Pani Monika Ćwikła - dyrektor przedszkola samorządowego z oddziałami integracyjnymi w Koronowie. Szkoła w Witoldowie bierze udział w projekcie „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Codziennie czytamy dzieciom wybrane książeczki. W dniu dzisiejszym dzieci miały przyjemność wysłuchać bajki przeczytanej przez naszego zaproszonego gościa .

• PROFILAKTYKA CZERNIAKA

• 19.09.2022

W dniach 12-16.09.2022 r. na lekcjach biologii, godziny z wychowawcą, dodatkowych zajęć (koło biologiczne), nauczyciel Katarzyna Żydowicz przeprowadziła w klasach VII-VIII warsztaty pt. „Profilaktyka Czerniaka”. W każdej klasie odbyły się po 3 zajęcia.

Po wysłuchaniu części wprowadzającej do tematu, dotyczącej budowy skóry, uczniowie dowiedzieli się, czym jest czerniak, będący nowotworem złośliwym. Poznali sposób jego powstawania, rozwoju, rozprzestrzeniania się po organizmie, jego różnych lokalizacji. Wszyscy mieli możliwość przyjrzeć się różnej postaci czerniaka, utrwalić sobie zasadę ABCDE. Z uwagą wysłuchano wypowiedzi specjalistów, którzy instruowali, jak ustrzec się przed nowotworem. Był czas na przyjrzenie się swoim znamionom i zastanowienie się, czy któreś mogą wywołać niepokój. Pomyślano również o wyglądzie skóry u najbliższych.

Zdobytą wiedzę młodzież sprawdziła w quizie i grze memory.

• AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA

• 16.09.2022

Uczniowie klas 0-VIII Szkoły Podstawowej w Witoldowie, 16.09.2022 r. przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata", organizowanej po raz 29 przez fundację "Nasza Ziemia", przy współudziale Stowarzyszenia Koronowo Budzi Się oraz Urzędu Miejskiego w Koronowie.

Sprzątaniem naszego "małego Świata" - okolic szkoły zajęło się 48 uczniów wraz z opiekunami. Wszyscy byli zaopatrzeni odpowiednio w worki i rękawiczki. Nasze łupy, w liczbie 13 worków złożono w 3 punktach zbiorczych.

Udział w akcji zwiększył świadomość ekologiczną najmłodszych mieszkańców naszej gminy oraz poprawił jakość życia w otoczeniu czystej przyrody.

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

• 15.09.2022

15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W naszej szkole najmłodsi – uczniowie oddziału przedszkolnego pod okiem wychowawcy Pani Anny Mindak od samego rana cieszyli się tym dniem! Odbyła się prezentacja krótkometrażowego filmu na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Następnie pogadanka na temat obejrzanego filmu i odpowiedzi na pytania. Na zakończenie naszego świętowania została zrealizowana najbardziej twórcza część lekcji- prace plastyczne wykonane wyobraźnią naszych uczniów.

• WARSZTATY DLA UCZNIÓW

• 9.09.2022

W piątek 9.09.2022 r. uczniowie klasy piątej i szóstej uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych "Debata". Prowadzący Pan Rafał Guza rozmawiał z młodzieżą na temat szkodliwości zażywania używek i niebezpieczeństwem uzależnienia sie nimi.

• KODEKS PRZEDSZKOLAKA

• 8.09.2022

Dzisiejsze popołudnie przedszkolaki spędziły na przygotowywaniu zasad jakie powinny panować w grupie. Wychowawca oddziału Pani Anna Mindak opowiedziała i przedstawiła zasady bezpieczej i przyjemnej pracy w grupie. Dzieci podawały również swoje przykłady. Wspólnie ustalone zasady umieściliśmy na pniu drzewa. Przedszkolaki odbiły swoje dłonie i w ten sposób przypieczętowaliśmy Kodeks Przedszkolaka.